Katalog – 2020

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na místní výstavě králíků, holubů a drůbeže v Dolních Kralovicích, která se již stala součástí tradičních dolnokralovických pouťových slavností.

Chceme Vám představit chovatelskou činnost a výsledky chovatelské práce našich členů a dalších chovatelů z širokého okolí. Věříme, že se Vám budou vystavovaná zvířata líbit a odnesete si pěkný zážitek.

Tato chovatelská činnost, a možno říci i zábava, přináší radost a užitek a stala se i denním odpočinkem mnoha generací chovatelů a jejich rodinných příslušníků. Chovatelství mělo vždy více či méně neopomenutelný efekt, a to jak v zabezpečení rodin potravinami, tak i možný zdroj příjmu při prodeji chovatelských produktů. Mrzí nás, že zájem o chovatelství v současné době upadá. Chtěli bychom i touto cestou dát najevo, že chovatelství v Dolních Kralovicích žije, a oslovit zájemce o chovatelství. Pokud se zabýváte chovem drobného zvířectva a nejste členy ČSCH, rádi Vás mezi námi v ZO Dolní Kralovice uvítáme, pomůže Vám zajistit chovný materiál, pomůže Vám se založením nových chovů. Stačí se obrátit na členy výstavního výboru, kteří Vám poskytnou potřebné informace. Můžete taktéž využít nabídku označených prodejen zvířat k doplnění Vašich chovů i tento katalog k získání kontaktů na chovatele plemen zvířat, která Vás zaujala.

Přejeme Vám, abyste odcházeli s dobrými pocity a rádi se na obdobné chovatelské akce vraceli. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na shledanou na naší příští výstavě nebo na jiné akci, kterou budou pořádat chovatelé z Dolních Kralovic.

Výstavní výbor

Výstavní výbor
Předseda Ing. Jiří Marušák
Jednatel Antonín Bašta
Pokladník Václav Chytrý
Hospodář Josef Holoubek
Garanti zvířat
Králíci František Krupička, Josef Holoubek
Holubi Pavel Moravec
Drůbež František Kaštálek
Občerstvení
Pavla Kádová, Miroslav Káda